אודות

שולי בן – זמר יוצר 

 

שולי בן, בעל הקול הייחודי, יוצר פופ ישראלי. 

בשיתוף יח"צ מקצועי, 2 סינגלים מתוך אלבום שני

השתחררו ליוטיוב

לגמרי, Rock N Roll

אלבום הבכורה זמין גם הוא להאזנה בדיגיטל ולצפייה ביוטיוב.

לינקים לשירים זמינים בלשונית המתאימה באתר. 

 

 

 להזמנת הופעות: 0502790060 אימייל: aero08@walla.co.il

 

ביוגרפיה:

 

שמי שולי בן; זמר ויוצר, נולדתי בירושלים, בן להורים חרדים. וקלישאתי או לא, אני יוצר מוזיקה מאז שאני זוכר את עצמי. החל מגיל שנתיים, התחלתי בתיפוף על סירים – הפכתי את המטבח לבמה של ממש, ואת הוריי, לקהל.

שלוש שנים לאחר מכן, בגיל 5, עקב הצעת עבודה לאבי, עברנו לבת שאן. בהיותי בן 6, למדתי קרוא וכתוב, התחלתי לחרוז ולשרבט שירים בראשי. וכעבור כשנה, כבר כתבתי כל יום ויום שירים במחברתי.

הצטיינתי בשיעורי הריתמיקה שלמדתי במתנ"ס, וכל הזדמנות ניצלתי ליצירת שירים עם חבריי הקרובים. אהבתי בעיקר את המשחק עם הבנות, דבר שהתאפשר בבית הספר הדתי-ממלכתי.חלפו להן חמש שנים, ובגיל 10, אני ומשפחתי עברנו לשכונה חרדית במגדל העמק.

כצפוי, הוריי התעקשו על תלמוד התורה. מבית ספר דתי-ממלכתי, עברתי לבית ספר חרדי ונוקשה. הרגשתי כאילו חרב עליי עולמי. כך, כל יום ויום, למדתי שעות ארוכות תנ"ך וגמרא. ובהתאם, "זכיתי" בתספורת חדשה... או יותר נכון, קרחת ופאות. הסתגרתי בתוך עצמי. בזמנים קשים כאלו, רק הכתיבה, השירה והציור היו לי למקלט, מהמציאות החדשה.

עשיתי מעשה, והתמדתי בשירה בליווי האורגן – הקלטתי את עצמי כל יום. בעולם שנכפה עליי, רק ככה הצלחתי "להחזיק את הראש מעל המים". ברגעים האלו, יותר מכל, הייתי אני.

אהבתי למוזיקת רוק הגיעה בגיל 12 – דרך הזמר עדי רן, שאבי האזין לו. באותו הזמן, האזנתי לרדיו גלי צה"ל. ערב אחד, השמיעו את השיר "Crazy" של Aerosmith. הקלטתי חצי מהשיר, והאזנתי לו שוב ושוב.

אלו היו שנים קשות, ובגיל 16 ברחתי מהישיבה. הפעילו עליי לחץ בלתי ייאמן. רצו שאפסיק להיות שובב ב־"דרך הרשעים", אשר "מדרדר" אחרים לדרך חילונית. באו מים עד נפש: הודעתי להוריי נחרצות שלא אסבול עוד יום אחד במסגרת הזו. התווכחנו המון, אך בסוף הם הגיעו להבנה וקיבלו את המצב.

שנים ייחלתי לרגע הזה! אמי רכשה לי גיטרה, ולימודי גיטרה במתנ"ס. במקביל, הצטרפתי לתיכון היל"ה. עד לגיוס, סיימתי בגרות, קיבלתי תעודת הצטיינות במשחק, גיטרה, אומנויות לחימה וחשמלאות רכב. סוף סוף, מימשתי את עצמי. ואחרי כל הזמן הזה, עדיין נותרתי מעריץ אדוק של Aerosmith – אפילו רכשתי את כל האלבומים שלהם.

סיימתי את שירותי הצבאי, והתחלתי את העשור השני לחיי.

בתחילתו, הייתי חבר בלהקת ווקלס, בהפקת רחל גרוס. כמה זמן אחר כך, הקמתי להקת רוק. הודות לפגישה מוצלחת עם ראש העיר, שנתן הזדמנות ופרגן ליצירה מקורית, השתתפנו באירועים עירוניים רבים. הופענו עוד עשרות פעמים, גם הופעות פרטיות, בכל רחבי הארץ – הצלחה.

ולצד החוויות, עברתי תקופה לא קלה בשנתיים הראשונות לאחר השתחררותי מהצבא. עשיתי טעויות קוליות רבות, ופעמים רבים הצטרדות קשה "תקפה" אותי. אולם, בזכות 3 מורות פרטיות מדהימות לפיתוח קול, וקלינאי תקשורת מצטיין, ד"ר עופר אמיר, צלחתי את המשבר. בסוף, הקול שלי היה בריא מתמיד.

שש שנים עברו. בעודי בן 27, סיימתי את מסלול ו' בהנהלת צדי צרפתי, בבית הספר "אוברטון" לזמרים. בתמיכת אולפני שיר בתל אביב, שחררתי את אלבום הדמו הראשון שלי. כמו כן, הספקתי להשלים את מסלול ב' אצל הילה בן דוד, מנטורית מעולה לזמרים.

באותה התקופה, הודות לפסיכולוגית הכרנית מחיפה, סוף סוף נרפאתי מהתקפי החרדה שרדפו אחריי מזה עשור. הרגשתי מוכן להתמודד עם כל קושי שתציב בפניי המציאות.

כעבור שנה, עברתי לגור בכפר סבא עם בת זוגתי. סיפור זוגיותנו היווה לי השראה עצומה לאלבום הבכורה שלי. בו, מרבית השירים מבוססים על סיפור ההתאהבות, הזוגיות והפרידה שלנו. ביטאתי את חיי דרך השירים.

ועדיין, לא עצרתי שם. בגיל 29, הכרתי והתאהבתי בשני סגנונות מוזיקליים נוספים: פופ והיפ-הופ. כמו כן, עברתי שינוי מהותי נוסף: מאדם מסורתי, לחילוני גמור. לאחר שנים של "חקירות", הגעתי למסקנה הגורפת: רק אני אבחר במה טוב לי להאמין.

ועכשיו, התחלתי את העשור השלישי של חיי, חזק מתמיד. הוצאתי EP שכלל 5 שירים, בהפקת ראובן חיון. וכעבור שנה, בגיל 31, השקעתי את מירב מאמציי על אלבום הבכורה המקצועי שלי.

העבודה לא הייתה פשוטה.

כיום, כמעט סיימתי את האלבום. אני מלווה בצוות מקצועי של אנשים מוכשרים,להפקת המוזיקה והקליפים. כל זאת, בשיתוף פעולה עם יח"צ. אין מאושר ממני.

 

 

050-2790060